Kiedy związek się kończy…

Związki mają to do siebie, że do czasu bywają udane a później nie wiadomo kiedy coś się zaczyna psuć. Warto jednak być czujnym, aby w porę móc zareagować. Wtedy być może się uratować relację, na której nam bardzo zależy.

Główne oznaki rozpadu związku

Zanim związek definitywnie się zakończy zwykle pojawiają się oznaki rozpadu związku. Najczęściej występujące to:

Partnerzy coraz mniej czasu spędzają razem

Gdy związek się rozpada, jest coraz mniejsza potrzeba spędzania czasu razem. Partnerzy coraz częściej wolą robić coś w pojedynkę albo z własnymi znajomymi. Bywa również i tak, że celowo siebie unikają.

Brak wspólnych planów na przyszłość

Dawniej chętnie rozmawialiście o wakacjach, przyszłych świętach czy dużych zakupach inwestycyjnych. Obecnie omijacie te tematy.

Częste kłótnie, również w obecności innych osób

Za niewątpliwe oznaki rozpadu związku należy uznać coraz częstsze kłótnie, które stają się bardzo agresywne. Kłócicie się nawet przy rodzinie i znajomych. Po kłótniach następują coraz dłuższe ciche dni.

Pojawiają się tajemnice

W związku, który się rozpada pojawia się coraz więcej tajemnic. Partnerzy nie mówią już sobie wszystkiego jak dawniej, często też chowają przed sobą telefony.

Unikanie seksu

Unikanie współżycia to ewidentna oznaka tego, że w związku dzieje się źle. Gdy stroną unikającą jest kobieta to znak, że jest coraz bardziej niezadowolona ze związku. Kobiety nie potrafią oddzielać seksu od uczuć i samopoczucia psychicznego. Gdy są niezadowolone, czują się zaniedbywane czy nieszanowane unikają bliskości. Z kolei mężczyzna, który unika bliskości albo ma kogoś nowego albo obecna partnerka przestała go pociągać.

Kopiowanie zabronione
Exit mobile version